Taras ogrodowy cz.1

taras, taras ogrodowy, ogrodowy taras, ogrody, ogród

Architekci krajobrazu coraz częściej zwracają uwagę na taras ogrodowy. Staję się on bardzo ważnym elementem ogrodu, jak i naszego życia. Służyć nam będzie za miejsce do wypoczynku, a także organizowania spotkań ze znajomymi. Spożywać będziemy tam posiłki wraz z najbliższymi. Jest wiele rodzajów tarasów. W tym artykule nasi architekci krajobrazu postarają się przybliżyć najpopularniejsze.

Pierwszym rodzajem tarasu, o którym warto wspomnieć , jest taras przydomowy. Taki taras bezpośrednio przylega do domu. Architekci krajobrazu wyznają, że najczęściej jest on projektowany przy projektowaniu całego budynku. Dzięki temu możemy go zadaszyć. Dzięki takiemu rozwiązaniu można organizować spotkania z przyjaciółmi nawet w nieprzyjazną pogodę. Bliska obecność kuchni i łazienki sprawi, że taras staje się idealnym miejscem na spotkania.

Drugim rodzajem tarasów, który możemy Wam przybliżyć, jest taras oddalony od naszego domu czy innych budynków. Z reguły otoczony jest roślinnością i prowadzą do niego ścieżki – mówią architekci krajobrazu. Taki wypoczynek jest bez porównania przyjemniejszy, dzięki niemu obcujemy bardziej z przyrodą. Jeżeli w dodatku nasz taras jest umiejscowiony obok oczka wodnego lub małej kaskady, stanie się doskonałym miejscem relaksu i wypoczynku.

Tarasy można także podzielić w inny sposób np. ze względu na rodzaj wykorzystanego materiału do budowy naszego miejsca odpoczynku. Możemy wyróżnić aż cztery podstawowe typy. Pierwszy z nich to taras wykonany z drewna. Wykorzystywany tutaj jest podest, który postawiony jest na specjalnych fundamentach – mówią architekci krajobrazu. Całościowo wygląda to bardzo ładnie i estetycznie, jednakże musimy pamiętać, aby do budowy należy wykorzystać specjalne spreparowane drewno. Będzie on wtedy odporny na działanie deszczu, śniegu czy nawet mrozu.

Dalszą część artykułu będzie opublikowana w kolejnym poście ? ?Taras ogrodowy cz.2?

 

This entry was posted in Akcesoria ogrodowe, Architektura krajobrazu, Ogrody, Porady and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz